• 1×8 Solid-State Fiberoptic Switch
  • 1×8 Solid-State Fiberoptic Switch
  • 1×8 Solid-State Fiberoptic Switch
  • 1×8 Solid-State Fiberoptic Switch
  • 1×8 Solid-State Fiberoptic Switch
  • 1×8 Solid-State Fiberoptic Switch

1×8 Solid-State Fiberoptic Switch





1×8 Solid-State Fiberoptic Switch

Ominaisuuksia
Ei liikkuvia osia, paras luotettavuus
Erittäin nopea kytkentänopeus
Erittäin vakaa lukitustila
Pieni virrankulutus
Helppo reitittää - kaikki kuidut toisessa päässä
Poikkeuksellinen kestävyys ja vakaus

Sovelluksia
Optinen kytkentä
Kanavan suojaus
Järjestelmän valvonta
Testi ja mittaus
Kuituoptiikan tunnistusjärjestelmä
Nopea optiikan säteen skannaus
Optinen 1x8-kytkin on täysin ssd-laite, jossa ei ole liikkuvia osia. Optisen signaalin vaihtaminen perustuu tunnettuun Faraday Effectiin, ja se toteutetaan käyttämällä patenttisuojattua ei-mekaanista kokoonpanoa, jossa on kiinteä tilallinen all-crystal-muotoilu, joka poistaa mekaanisen liikkeen tarpeen. Mikrosekunnin kuituoptinen kytkin on suunniteltu täyttämään vaativimmat kytkentävaatimukset luotettavuudelle, kestävyydelle, nopeudelle ja pysäyttämättömälle korkean taajuuden kytkennälle.

Eritelmät
Kohta yksikkö Parametri
Aallonpituus NM 1525 – 1565
Lisäyksen menetys Db 1.5(Typ.); 2.5(Max)
PDL Db 0.10(Typ.), 0.20(Max)
Tuottotappio Db 50 ≥
Ylikuuluminen Db ≥ 40
Toistettavuus Db +/- 0.02
Kestävyys Sykliä > 10 miljardia
Kytkentänopeus μs Säännöllinen (200); Erittäin nopea (50)
Kytkentätyyppi N/a Lukitustoiminnolla
Käyttölämpötila °C -5 ~ 70
Säilytyslämpötila °C -40 ~ 85
Suurin optinen teho Mw 300
Dimensio mm 95×90×17.5
Kuitutyyppi NA SMF-28

Mitat Piirustus (yksikkö: mm)


Sähköisen ajon tiedot
Portit ja nastat Tehtävä Muistiinpano
IN Optinen tuloportti -
OUT1, OUT2, OUT3, OUT4, OUT5, OUT6, OUT7, OUT8 Optinen lähtöportti1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 -
Nasta 1 VCC 5V
Nasta 2 GND -
Nasta 3 Ctrl 0 5V TTL
Nasta 4 Ctrl 1 5V TTL
Nasta 5 Ctrl 2 5V TTL
Nasta 6 NA -

Kytkentätilaa vastaava nastan ohjaussignaali
Taulukko 1: Yksisuuntaisen ja kaksisuuntaisen kytkimen kytkentätilaa vastaava nastan ohjaussignaali
Vaihdetaan tilaa Ctrl 0 Ctrl 1 Ctrl 2 Optinen polku
Yksisuuntainen
0 0 0 0 IN → OUT1,
1 0 0 1 IN → OUT2,
2 0 1 0 IN → OUT3,
3 0 1 1 IN → OUT4,
4 1 0 0 IN → OUT5,
5 1 0 1 IN → OUT6,
6 1 1 0 IN → OUT7,
7 1 1 1 IN → OUT8,

Tilaa tiedot:SSW-1X8ABCDEFG
A B C D E F G
Tyyppi Moodi Jännite Aallonpituus Kuitujen halkaisija Kuitujen pituus Liitin
B:Kaksisuuntainen
U:Yksisuuntainen
SM:9/125um 5:5V 13: 1310nm
15: 1550nm
25:250um
90:900um
05:0.5m
10:1.0m
15:1.5m
OO:Ei mitään
FP: FC/PC
FA: FC/APC
SP: SC/PC
SA: SC/APC
LP: LC/PC
LA: LC/APC

Nopea kysely

Suosittele lukemista