• 1×8 Solid-state-kuituoptinen kytkin
  • 1×8 Solid-state-kuituoptinen kytkin
  • 1×8 Solid-state-kuituoptinen kytkin
  • 1×8 Solid-state-kuituoptinen kytkin
  • 1×8 Solid-state-kuituoptinen kytkin
  • 1×8 Solid-state-kuituoptinen kytkin

1×8 Solid-state-kuituoptinen kytkin





1×8 Solid-State Fiberoptic Switch

Ominaisuuksia
Ei liikkuvia osia, paras luotettavuus
Erittäin nopea kytkentänopeus
Erittäin vakaa lukitustila
Alhainen virrankulutus
Helppo reitittää - kaikki kuidut toisessa päässä
Poikkeuksellinen kestävyys ja vakaus

Sovelluksia
Optinen kytkentä
Kanavan suojaus
Järjestelmän valvonta
Test & measurement
Kuituoptiikan tunnistusjärjestelmä
Nopea optiikkasäteen skannaus
1x8-optinen kytkin on täysin solid-state-laite ilman liikkuvia osia. Optisen signaalin kytkentä perustuu tunnettuun Faradayn vaikutukseen, ja se toteutetaan käyttämällä patenttisuojattua ei-mekaanista konfiguraatiota, jossa on solid-state-kiderakenne, joka eliminoi mekaanisen liikkeen tarpeen. Mikrosekuntikuituoptinen kytkin on suunniteltu täyttämään vaativimmatkin kytkentävaatimukset luotettavuuden, kestävyyden, nopeuden ja pysähtymättömän suurtaajuuskytkennän suhteen.

Eritelmät
Kohta yksikkö Parametri
Aallonpituus NM 1525 ~ 1565
Lisäyksen menetys Db 1.5 (tyypillinen); 2.5 (enintään)
PDL Db 0.10 (tyypillinen), 0.20 (enintään)
Tuoton menetys Db ≥ 50
Ylikuuluminen Db ≥ 40
Toistettavuus Db +/- 0.02
Kestävyys Sykliä > 10 Billions
Kytkentänopeus μs säännöllinen (200); Erittäin nopea (50)
Vaihdon tyyppi N/a Lukitustoiminnolla
Käyttölämpötila °C -5 ~ 70
Varastointilämpötila °C -40 ~ 85
Suurin optinen teho Mw 300
Dimensio  mm  95×90×17.5
Kuidun tyyppi NA SMF-28

Dimensios Drawing (Unit: mm)


Sähköiset ajotiedot
Ports & Pins AssigNMent Muistiinpano
IN Optinen tuloportti -
OUT1, OUT2, OUT3, OUT4, OUT5, OUT6, OUT7, OUT8 Optinen lähtöportti1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 -
Nasta 1 VCC 5V
Nasta 2 GND -
Nasta 3 Ctrl 0 5V TTL
Nasta 4 Ctrl 1 5V TTL
Nasta 5 Ctrl 2 5V TTL
Nasta 6 NA -

Kytkentätilaa vastaava nastan ohjaussignaali
Taulukko 1: Yksi- ja kaksisuuntaisen kytkimen kytkentätilaa vastaava nastan ohjaussignaali
Tilan vaihtaminen Ctrl 0 Ctrl 1 Ctrl 2 Optinen polku
Yksisuuntainen
0 0 0 0 IN → OUT1,
1 0 0 1 IN → OUT2,
2 0 1 0 IN → OUT3,
3 0 1 1 IN → OUT4,
4 1 0 0 IN → OUT5,
5 1 0 1 IN → OUT6,
6 1 1 0 IN → OUT7,
7 1 1 1 IN → OUT8,

Tilaustiedot: SSW-1X8ABCDEFG
F G
Tyyppi Moodi Jännite  Aallonpituus Kuidun halkaisija Kuidun pituus Liitin
B: Kaksisuuntainen
U:Yksisuuntainen
SM:9/125um 5:5V 13: 1310NM
15: 1550NM
25:250 
90:900um 
05:0,5m
10:1,0 metriä
15:1,5m
OO:Ei mitään
FP: FC/PC
FA: FC/APC
SP: SC/PC
SA: SC/APC
LP: LC/PC
LA: LC/APC

Nopea kysely

Suosittele lukemista