• D1XN optinen kytkin
  • D1XN optinen kytkin
  • D1XN optinen kytkin
  • D1XN optinen kytkin
  • D1XN optinen kytkin
  • D1XN optinen kytkin
  • D1XN optinen kytkin

D1XN optinen kytkin





D1XN optinen kytkin
Ominaisuuksia

Erittäin pieni koko, yksi runko voi saavuttaa kaksi 1X32-porttia
Räätälöity alkuperäinen tuotu moottori
Erilaisten valvontamenetelmien yhdistelmä
(TTL+RS232,TTL+RS485,USB)
Alhainen lisäyshäviö, suuri tuottohäviö, korkea luotettavuus

Sovellus
Optinen tunnistus monipisteinen dynaaminen valvontajärjestelmä
Optinen testijärjestelmä
Lan-monilähde/ilmaisimen automaattinen kytkentä

Parametrit-taulukko
indeksi

 

OSW-D1×N(N≤32)

Lisäyshäviö

Db

Typ:0.3,Max:0.8

Kuitutyyppi

 

Yksi tila, monitilainen, polarisaation ylläpito
Työskentelyn aallonpituus

NM

850&1310 tai 1260-1650

tuottotappio

Db

Yksitilainen ≥ 55, monitilainen ≥ 40
ylikuuluminen

Db

≥-80

Polarisaatiosta riippuvainen menetys

Db

≤0.10

aallonpituudesta riippuvainen menetys

Db

≤0.25

lämpötilasta riippuvaiset häviöt

Db

≤0.30

toistettavuus

Db

≤±0,05

elämä

3*107

Voi kuljettaa optista tehoa

Mw

≤1000

vaihtoaika

Ms

≤10 (Viereinen portin vaihto)

Käyttölämpötila

C

-20~+70

varastoitu lämpötila

C

-40~+85

Käyttöjännite ja virta

V/A

+5 /1

Paketin koko

mm

135X40X32

valvontamenetelmä

 

TTL+RS232 tai TTL+RS485 tai USB

Kuidun pituus

m

<1.5< /p>

Liitin

 

Saatavilla eripituisia pituuksia


D1XN (N ≤ 32)


2-D1XN (N ≤ 32)


sisäinen periaate


tappi
nastan numero Tyypit Nimi Funktio
1 Tulo /RESET Jos kyseessä on TTL, palauta matala kanavalle 0. Korkea taso tarkoittaa, että kanavan valintabitti on aktiivinen.
2 Tulo D0 TTL, D0 on alhainen, D4 on korkea, esimerkiksi: 00000b = 1 CH; 11111b=32 CH.
3 Tulo D1
4 Tulo D2
5 Tulo D3
6 Tulo D4
7 Ulos /VALMIS TTL, Valmiustila (Korkea=Ei valmis, Low=Ready)
8 Ulos VIRHE TTL, virhe (high=Virhe, low=Ei virhettä)
9 Virta sisään GND perusta
10 Virta sisään 5V 5.0±5% V DC virtalähde (max 1000mA)
11 S- RS232 RX
12 S+ RS232 TX

Malli:COC-OSW-D1×N-A-B-C-D-E-F-G

N

A

B

C

D

E

F

G

satama Kuitutyyppi Työskentelyn aallonpituus Pigtail-tyyppi Pigtailin pituus Liitin tapa hallita Jäsennyspaketti

1 ~ 32

SM: SM, 9/125

M5: MM50/125

M6: MM62.5/125

850: 850nm

1310: 1310nm

1550: 1550nm

13/15:1310/1550nm

25:250um90: 900um

20: 2,0 mm

FA:kuitutaulukko

05: 50±5cm

10: 100±5cm

15: 150±5cm

OO:Ei mitään

FP: FC/PC

FA: FC/APC

SP: SC/PC

SA: SC/APC

LP: LC/PC

LA: LC/APC

ST:ST/PC

01: TTL +RS232

02:TTL+RS485

03:USB

 

A:135X40X32mm

B:135X64X32mm



Ohjauksen ohje
Huomata:
1) "_" tarkoittaa alaviivaa.
2. Kaikki viestintäkomentojen kirjaimet ovat isoja kirjaimia.
3. Moduuli voi suorittaa vain yhden käskyn kerrallaan. Sinun on odotettava, että ohjelma palauttaa vastaavan arvon, ennen kuin syötät seuraavan ohjeen.
4. Täydellinen komento sisältää kulmakiinnikkeet "<" as="" the="" start="" character="" and="" "="">" loppumerkkinä.
 
Ohjelman ohjauksen ohjeluettelo
ohje kuvata

Lue laitteen versiotiedot

Versiotiedot sisältävät: laitteistoversion tiedot, ohjelmistoversion tiedot ja versioajan

Versiotietojen muoto

esimerkki:

TX:

RX:

Lue laitteen mallitiedot

Laitemallin tietomuoto

Huomautus: 1XN optinen kytkin:1X16

Kuitutyyppi: SM / M1 / M5 / M6

Kuitujen aallonpituus:40-60/85-13/13-15/15-16

Suojaputken tyyppi:20/30/90

Kuidun pituus:05/10/15

Optinen liitin:OO/FP/FA/SP/SA/LP/LA/ST

digitaalinen liitäntä:01(TTL+RS232)/02(TTL+RS485)/03(USB)

Kuoren koko: A(135X40X32)/B(135X64X32)

esimerkki:TX:

RX:

Lue laitteen sarjanumerotiedot

Laitteen sarjanumeron tietomuoto

Huomautus: Tuotantoaika (kuukausi ja vuosi) + 8-numeroinen laitekoodi

esimerkki:TX:

RX:

Lue laitteen tiedot

Lue nykyinen lähtökanava

esimerkki:TX:

RX:

Huomautus: Palaa nykyiseen lähtökanavaan 05

Nykyisen lähtökanavan asettaminen

esimerkki:TX:

RX:

Huomautus: Laitteen virran nollaus on 00.

Kysy laitteen nykyisestä osoitenumerosta

esimerkki:TX:

RX:

Huomautus: Palauttaa nykyisen laitteen osoitenumeron 01.

Aseta laitteen osoitenumero

esimerkki:TX:

RX:

Huomautus: Laitteen osoitenumero 01 muutetaan arvoksi 03. Kun palautusasetus on onnistunut, laitteen nykyistä osoitenumeroa muutetaan ja tallennetaan.

Nopea kysely

Suosittele lukemista